Тепло в будинку – одна з вічних проблем нашого часу. Але не всі знають як його зберегти. І рано чи пізно питання про покупку опалювального агрегату ставати на порядку денному.
Для тих, хто зупинив свій вибір на твердопаливних котлах і “загубився” в величезному асортименті товарів в мережі інтернет, я постараюся допомогти Вам відповісти на найбільш поширені питання неспеціалістів, які виникають при підборі такого обладнання:
1. Чому у котлів Купер таке невисоке значення маси?
Найпоширеніший питання. Наші конкуренти просто руки потирають від щастя, думаючи що це наш недолік і не гребують цим скористатися, щоб привернути до себе клієнтуру. Але це скоріше від їх слабкості, адже їм більше нічим залучити клієнта. Хочу поспішити розвіяти міф про те, що 12 кВт “нормальний” котел повинен важити 80-85 кг. Наші котли в топці виконані зі сталі 3 мм, це стосується всіх поверніть теплоносія, які безпосередньо стикаються з полум’ям. Інші елементи виконані зі сталі 2 мм. Чому так? да дуже просто – прогоріти елементи котла з 2 мм сталі не можуть по двох причинах: вони не стикаються з вогнем і не можуть нагріватися вище температури кипіння води (100 градусів зі шкільного курсу фізики). Якщо підійти з іншого боку – який тиск тоді витримують стінки котла? Відповідаю: до 3-х атмосфер. Робочий тиск у відкритій системі опалення – 1-1,3 атмосфери. У закритій – 1,5-2,3 атмосфери. Всі наші котли випробувані перед продажем на 2,5 атмосферах, про що свідчить друк ОТК в кожному паспорті. Отже – котел виконує свою функцію, а невелика маса – це перевага перед іншими виробниками, які не можуть собі дозволити зробити оптимальний розкрій металу з мінімальною витратою металу, і з мінімальними зварювальними швами (які ми по-максимуму замінюємо гнучкою на верстатах з ЧПУ). Кожному, хто приїде до нас на завод з найменшої часткою сумніву – я продемонструрую за допомогою вимірювального інструмента товщини використовуваного металу, покажу котел в розрізі і ми можемо разом вивчити креслення розгорток, де автоматично ПО 3Д-моделювання прописує масу кожної деталі в котлі.
2. Розміри топки?
У 12 кВт котла розмір топки В х Ш х Д: 270х225х315 мм, у 15-го – 370х225х315 мм, у 18-го 470х225х315 мм Отже 12 кВт котел я рекомендую для топки вугіллям або тим, кому не складає труднощів нарізати дрова будь-якої довжини. Найоптимальніший і універсальний варіант під дрова – це 15 кВт Купер. Глибина топки 370 мм, що дозволяє опалювати дровами та іншим твердим паливом.
3. Ущільнення дверей.
Ми не ставимо ущільнювальний шнур на двері. Чому? Давайте розберемося в першопричині. Для чого потрібен шнур? Для того, щоб дим не просочився через завантажувальні двері. Але просочитися через зачинені двері він може тільки з однієї причини – поганий димохід. Його або треба почистити, або він неправильно організований (висота невірна, діаметр неправильний або інше). Отже треба вирішити питання з проблемною тягою димоходу, а не ущільнюватися від можливих задимлень. Тим більше, якщо у Вас проблеми з тягою, і при цьому Ви щільно закриваєте двері – далі не складно здогадатися що може статися … Тому – організуйте спочатку тягу. І всі проблеми зникнуть. Наші цехи опалюються котлами Купер – 18 і 30 кВт. Для зацікавлених можу показати на практиці як працює котел без ущільнень. Диму немає.
4. Утеплювач під обшивкою.
На перших партіях ставили утеплювач (азбестови плити) всюди по периметру котла. Далі в ході випробувань зрозуміли, що завдяки повітряному прошарку в 10 мм між котлом і обшивкою остання не нагрівається до неприпустимих температур. І установка додатково ущільнювача абсолютно не впливає на температуру. Де ущільнювач дійсно потрібен – це під верхньою кришкою котлів, які йдуть без варочної плити. Там ми ставимо ущільнювач і тоді на працюючому котлі можна сміливо сидіти.