• uk
    • ru

Блог

Як підібрати потужність котла

18/11/2016

Купівля котла відбувається раз на десять, а то й на декілька десятків років. Підбір потужності і виду котла – дуже важливе рішення, наслідки якого ми відчуваємо багато років. Тому: “Сім разів відміряй – один раз відріж!” Як оптимально підібрати котел?

Загальноприйнята формула розрахунку потужності котла виходячи з площі приміщення – на кожні 10 м2 – 1 кВт потужності котла. Тобто, наприклад, для 100 м2 досить 10 кВт. Але це теоретичні, я б навіть сказав лабораторні, розрахунки. Давайте по-докладніше. Щоб визначити дійсно правильну потужність котла, потрібно знати значно більше параметрів: висота стель, кількість і розміри вікон, товщини стін, матеріал стін, що за перекриття, яка вентиляція, поверховість тощо. Ну і звичайно – які температурні перепади за вікном, і бажана температура в приміщенні.

Щоб не вдаватися в ці подробиці, ми рекомендуємо Вам брати 1,5-2 разовий запас потужності при виборі котла. Тобто, якщо у Вас наприклад 70-80 м2, то оптимальний варіант для Вас – 15 кВт котел KUPER. Чому KUPER? Про це в наступній статті