• uk
    • ru

Блог

Відкрита або закрита системи

18/11/2016

Система опалення відкритого типу. Від котла нагріта вода піднімається по стояку (подачі), вертикальної трубі діаметром не меньше 2-х дюймів, вгору за рахунок енергії тепла (конвекції). Далі вода по ухилу труб тече до радіаторів, а від них по ухилу до котла. В котлі вода нагрівається і знову прагне вгору по стояку. Така система більш проста і не залежить від електрики. Труби в подібних системах мають більший діаметр – стояк і обратка не менше 2 дюймів, інакше природний струм води буде утруднений. Переваги відкритої системи: простота і енергонезалежність, така система працює без циркуляційного насоса, вода рухається підкоряючись законам фізики. У найвищій точці такої системи встановлюється розширювальний бак відкритого типу (відкрита зверху воронка). Обсяг розширювального бака складає 5% від об’єму води в системі опалення. Відкрита система найчастіше застосовується для монтажу твердопаливних котлів.

Система отпопления открытого типа

Системи опалення закритого типу. використовують мембранний бак, що дозволяє їм багато в чому перевершувати аналогічні системи відкритого типу. Одним з головних переваг є те, що вам не потрібно встановлювати бак в найвищій точці системи, а можна його розташувати навіть поруч з котлом. Найчастіше твердопаливний котел і мембранний бак разом розташовують в підвальних і технічних приміщеннях. Теплоносій, будь то вода або антифриз, огороджені від контакту з повітрям, що істотно сповільнює окисні процеси у всіх сегментах системи опалення. Ця характерна риса систем опалення закритого типу дозволяє відчутно продовжити термін служби котла і баку, і з’єднує трубах. Опалювальні системи з мембранним баком здатні створювати підвищений тиск навіть у самих верхніх своїх точках, що практично зводить на нуль ймовірність виникнення повітряних пробок.

Система отпления закрытого типа

Система опалення відкритого типу з насосом. Все як у відкритій системі: труби великого діаметра (від 2дюйма), укладені з ухилом, в найвищій точці системи розширювальний бак (воронка) відкритого типу. Але, на звороті (трубі по якій вода підводиться до котла) встановлюється циркуляційний насос. Для того, щоб система працювала без електрики насос ставиться через байпас. Це обвідний канал, розгалуження труби на дві гілки. На одній стоїть насос, а інша перекривається краном або клапаном. Коли насос працює – кран закритий, вода циркулює через насос. Якщо електрики не стало, кран відкривають, а протока через насос прикривають і вода тече самопливом.

Система отопления открытого типа с насосом