• uk
    • ru

Блог

Декілька міфів про котли

18/11/2016

1. Котел коштує дорого тому що товщина стінки топки котла повинна бути не меньш ніж 5 мм.

Так. Але тільки в тому випадку, якщо Ви збираєтеся топити тільки вугіллям марки «антрацит». Запитайте, чи є у вільному продажу вугілля цієї марки, якщо Україна закуповує вугілля в ПАР і в Росії. Чи варто переплачувати за зайву вагу?

Проведіть простий досвід. Налийте в пластиковий стакан води і поставте його на відкритий вогонь. З пластиком нічого не станеться поки всередині буде вода.

Той же процес відбувається в котлі. Тобто поки теплоносій відбирає тепло зі стіни котла, ніякого прогорання не трапиться.

P.S. Навіть спалюючи виключно «антрацит», ресурс котла зі стінкою 5 мм буде не набагато вище ресурсу котла зі стінкою 3 мм

2. Котел коштує дорого тому що це котел тривалого горіння і працює в режимі горіння до 2-х діб.

Існує всього два процеси горіння:

  • піролізний
  • традиційний
При піролізному процесі відбувається допалювання продуктів згоряння деревини. Тому ККД піролізних котлів на 20-25% вище ніж у традиційних котлів. Але є і мінус – складність конструкції котла і, як наслідок, його висока вартість. Більш докладно про піролізні котли можете почитати в інеті.

При традиційному горінні все просто – чим більше топка, тим потужніше котел. Чим більше топка, тим більше дров в неї можна помістити, тим довше вони будуть горіти.

Але і тут все не зовсім так, як хотілося б – поставив великий казан, завантажив в нього тонну дров розтопив і місяць до нього не підходиш … .. Без контролю процесу горіння будь-який традиційний котел дає не більше 4-х годин безперервного горіння на дровах, і 6-8 годин на вугіллі.

Всі казки про горіння більше 8 годин без наявності автоматики – це всього лише казки продавців і маркетологів для продажу своїх котлів.

Висновок: ніяких котлів тривалого горіння немає. Є котли з великою топкою.

P.S. Але не забувайте – встановивши котел з великою топкою і без автоматики на маленьку опалювальну площу, Ви піддаєте себе і своїх близьких ризику, який пов’язаний з закипанням котла і виходом його з ладу.

Підбором потужності котла, в залежності від опалювальної площі, повинен займатися фахівець.

3. Котел коштує дорого тому що «така ціна скрізь»

Багато продавців не можуть знайти аргументи для обґрунтування завищеної ціни на котел. А адже це просто коробка для спалювання дров.

Все дуже просто, 20% вартості котла – це прибуток посередника, яка лягає на плечі покупця.

Рішення просте – хочете заощадити, купуйте у виробника.

4. Котел коштує дорого тому що в ньому є турбулізатор, охолоджуються колосники, є уловлювачі диму, ущільнювальний шнур тощо. 

Що тільки не вигадує виробник, щоб виправдати перед покупцем те чи інше своє конструктивне виконання котла. А грамотний продавець завжди піднесе Вам недолік конструкції як її ключову якість.

Наприклад «охолоджені колосники» – задумайтеся навіщо охолоджувати зону горіння. Зону, де для підтримки стабільного горіння повинна бути висока температура. Мало того, чим більше накопичується сажі на трубах колосника, тим менше тепла забирає теплоносій в цих трубах, так як сажа це вуглець, а теплопровідність вуглецю невисока. Тобто чим більше ви топіть, тим менше тепла передається на теплоносій.

Мінус «охолоджуваних колосників» неможливість їх заміни в разі виникнення течі, на відміну від звичайного чавунного колосника.

Окремо хотілося б сказати про ущільнювальний шнур.

Ущільнювальний шнур встановлюють виключно на піролізні котли, так як суть піролізу полягає в тому, що під дією високої температури і в умовах нестачі кисню суха деревина розкладається на летючу частина – так званий піролізний газ і твердий залишок – деревне вугілля. Тобто в цих котлах необхідна герметичність камери згоряння.

В котлах традиційного горіння ущільнювальний шнур не просто не потрібен, він категорично протипоказаний. І справа навіть не в матеріалі з якого він зроблений (як правило це азбест, який є токсином), а в герметичності. Саме герметичність часто стає причиною отруєння чадним газом.

Відсутність тяги дуже легко і швидко виявити при поганому приляганні дверей. Через них повалить дим. І бачачи це, ви вже не ляжете спати поки не усунете причину відсутності тяги. Якщо ж дверцята котла закриті герметично, відсутність тяги Ви відразу не помітите, а потім вже може бути пізно. Отруєння чадним газом відбувається в лічені хвилини.

Згадайте печі наших бабусь – чи були там азбестові ущільнювальні шнури? І чи варто доплачувати виробнику за порушення правил Вашої безпеки?